O autorze
Dr filozofii, specjalistka od etyki stosowanej i praw zwierząt. Marketing Manager wegańskiej restauracji wegemama w Warszawie. Pasjonatka najnowszych odkryć kognitywistyki i etologii, miłośniczka współczesnego kina amerykańskiego. Od kilkunastu lat weganka.

Robert Makłowicz nie kupi jajek z chowu klatkowego! A Ty?

Polska ferma przemysłowa - produkcja jajek z nr 3 (zdj. Otwarte Klatki)
Polska ferma przemysłowa - produkcja jajek z nr 3 (zdj. Otwarte Klatki) https://www.flickr.com/photos/otwarteklatki/25375374565/in/album-72157665195187656/
Robert Makłowicz został twarzą "Jak one to znoszą?" - kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki, która ma zakończyć chów klatkowy w Polsce.

W materiale Stowarzyszenia Otwarte Klatki Robert Makłowicz opowiada o losie kur z ferm przemysłowych. Zdjęcia są zatrważające, widzimy na nich zwierzęta stłoczone w ciasnych klatkach, mające ogromny problem z poruszaniem się, w ich upierzeniu są braki, które świadczą o agresji i stresie, jaki przeżywają. Niektóre osobniki leżą martwe na kratach klatki pozbawionej jakiejkolwiek wyściółki. Wyraźnie widzimy gnijące zwłoki. Warunki są skandaliczne, a Makłowicz spokojnym tonem informuje:

"W takich właśnie warunkach żyje w Polsce ponad 30 milionów kur niosek"

Nie ma szans by te kury kiedykolwiek zobaczyły słońce, mogły grzebać w ziemi, rozprostować skrzydła, zaczerpnąć świeżego powietrza i żyć ponad 10 lat a nie 1,5 roku. Nasza iddyliczna wizja zadowolonych kurek biegających po zielonej trawie została roztrzaskana, a kulinarne guru polskiej kuchni mówi nam, że najwyższy czas zapytać: JAK ONE TO ZNOSZĄ?

Warto obejrzeć materiał i samodzielnie zmierzyć się z prawdą o tanich jajkach z supermarketów:Jeśli podobnie jak Robertowi Makłowiczowi nie spodobało Wam się to, co widzicie na materiale, możecie zadeklarować, że nie kupicie więcej jaj z chowu klatkowego.

Deklarację znajdziecie na stronie: Jak one to znoszą? i ma ona treść:

Widok tysięcy kur ściśniętych i stłoczonych w klatkach budzi we mnie wzburzenie.
Nie będę kupować jajek oznaczonych numerem 3 - jajek z chowu klatkowego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...